Fietsen langs de Via Rhôna
Dag 1 • België - Lyon
We rijden richting Lyon voor een tussenovernachting in het ***hotel Ibis Styles Lyon (of gelijkwaardig).
Dag 2 • Lyon Est - Vieux Lyon - La Confluence (fietstocht ± 40 km) Gemakkelijk
We fietsen van Meyzieu op het fietspad l’Anneau Bleu richting Lyon. We aperitieven in Les Halles de Bocuse: een gastronomisch hoogtepunt. Onze middagstop houden we in de middeleeuwse steegjes van het oude Lyon. Na de middag fietsen we langs de oevers van de Rhône en de Saône tot aan de moderne wijk La Confluence. We eindigen onze dag in de groene long van Lyon: het 117 ha grote Parc de la Tête d’Or. We rijden met onze bus tot Tournon-sur-Rhône waar we logeren in het ***Hotel Azalees.
Dag 3 • Vienne - Tournon-sur-Rhône (fietstocht ± 69 km) Gemakkelijk
De autocar brengt ons naar Vienne, een oude Romeinse stad. We fietsen langs een mooi aangelegd fietspad dwars door het natuurpark l’Ile du Beurre. We fietsen langs de steile noordelijke wijngaarden van Hermitage terug tot aan ons hotel.
Dag 4 • Tournon-sur-Rhône - La Voulte-sur-Rhône (fietstocht ± 50 km) Gemakkelijk
Vandaag vertrekken we aan ons hotel en rijden licht dalend verder op de Via Rhôna tot in de stad Valence: de poort naar het Zuiden. We dwarsen terug de Rhône via de moderne Pont des Lônes en fietsen tot in La-Voulte-sur-Rhône.
Dag 5 • Cruas - Bourg-Saint-Andéol (fietstocht ± 45 km) Gemakkelijk
Vandaag volgen we de Via Rhôna verder vanuit Cruas, met zijn bekende kerncentrale met fresco. Na een 10-tal km komen we in Rochemaure waar we de spectaculaire Himalayaanse fietsbrug nemen. We maken een middagstop op een zuiders terrasje in Viviers. Nadien genieten we van het volledig autovrije fietspad tot in Bourg-Saint-Andéol.
Dag 6 • Tournon-sur-Rhône - België
Na het ontbijt rijden we terug naar België.
Hotel Azalees***
Ligging: gelegen in het centrum van Tournon-sur-Rhône op 500m van de Rhône
Uitrusting: gezellig hotel met receptie, restaurant en bar, modern en comfortabel ingerichte kamers met bad of douche, toilet, telefoon, tv, airco en gratis wifi
Maaltijden: ontbijtbuffet, ’s avonds 3-gangen menu
- Reisdocumenten: geldige identiteitskaart
- Reizigers van niet-Belgische nationaliteit dienen bevoegde instanties te contacteren
-
****PRINCESS CLASS AUTOCAR
- Halfpension vanaf de 1e dag het avondmaal tem de 6e dag het ontbijt
- Begeleiding door een Nederlandstalige gids vanuit België